IBM 512MB PC2-4200 CL3 ECC DDR2-SDRAM
Part# 30R5148
EAN:0000435797872
IBM - DDR2 - module - 512 MB - DIMM 240-pin - 533 MHz / PC2-4200 - unbuffered - ECC - for eServer xSeries 100; 206m; 306m; IntelliStation M Pro 6218, Pro 9236, Pro 9237
Native product specifications. The product description originates from 1WorldSync. Foxway accepts no responsibility for error or misinformation in product descriptions from 1WorldSync.
Product specifications
| Product Description | IBM - DDR2 - module - 512 MB - DIMM 240-pin - 533 MHz / PC2-4200 - unbuffered |
| Upgrade Type | System specific |
| Data Integrity Check | ECC |
| Features | Unbuffered |
| Product Type | Memory module |
| Capacity | 512 MB |
| Speed | 533 MHz (PC2-4200) |
| Designed For | eServer xSeries 100 8486; 206m 8485, 8490; 306m 8491, 8849; IntelliStation M Pro 6218, Pro 9236, Pro 9237 |
| Memory Type | DDR2 SDRAM - DIMM 240-pin |
General features
| Capacity | 512 MB |
| Upgrade Type | System specific |
RAM
| Type | DRAM memory module |
| Technology | DDR2 SDRAM |
| Form Factor | DIMM 240-pin |
| Speed | 533 MHz (PC2-4200) |
| Data Integrity Check | ECC |
| Features | Unbuffered |
Les ports
| Compatible Slots | 1 x memory - DIMM 240-pin |
Compatible with
| Designed For | IBM eServer xSeries 100 8486 ¦ IBM eServer xSeries 206m 8485, 8490 ¦ IBM eServer xSeries 306m 8491, 8849 ¦ IBM IntelliStation M Pro 6218, Pro 9236, Pro 9237 |