Lenovo USI Pen
Part# GX81B10212-02
EAN:0195348498197
Lenovo USI Pen - Digital pen - grey - brown box - for IdeaPad Flex 5 CB 13IML05; 5 Chrome 13ITL6; ThinkPad C13 Yoga Gen 1 Chromebook
Native product specifications. The product description originates from 1WorldSync. Foxway accepts no responsibility for error or misinformation in product descriptions from 1WorldSync.
Product specifications
| Product Description | Lenovo USI Pen - digital pen - grey |
| Manufacturer Warranty | 1-year warranty |
| Features | Pressure sensitive pen, auto sleep mode, active capacitance sensing technology, G-sensor wakeup |
| Dimensions (WxDxH) | 0.95 cm x 0.95 cm x 13.73 cm |
| Weight | 14 g |
| Package Type | Brown box |
| OS Required | Google Chrome OS |
| Device Type | Digital pen |
| Colour | Grey |
| Designed For | IdeaPad Flex 5 CB 13IML05 82B8; 5 Chrome 13ITL6 82M7; ThinkPad C13 Yoga Gen 1 Chromebook 20UX, 20UY |
| Works With Chromebook | Yes |
General features
| Device Type | Digital pen |
| Width | 0.95 cm |
| Depth | 0.95 cm |
| Height | 13.73 cm |
| Weight | 14 g |
| Colour | Grey |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty - 1 year |
Compliance
| Compliant Standards | Google AVL, Intel USI protocol, Safety certification |
| Package Details | Brown box |
| Works With Chromebook | Yes |
| Package Type | Brown box |
Software
| OS Required | Google Chrome OS |
HDD / SSD tolerance
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
| Humidity Range Operating | 0 - 90% |
Battery
| Run Time (Up To) | 150 days |
Périphérique d'entrée
| Pressure Levels | 4096 |
| Features | Pressure sensitive pen, auto sleep mode, active capacitance sensing technology, G-sensor wakeup |
Shipping dimensions
| Shipping Width | 22 cm |
| Shipping Depth | 5.5 cm |
| Shipping Height | 2 cm |
| Shipping Weight | 64 g |
Compatible with
| Designed For | Lenovo IdeaPad Flex 5 CB 13IML05 82B8 ¦ Lenovo IdeaPad Flex 5 Chrome 13ITL6 82M7 ¦ Lenovo ThinkPad C13 Yoga Gen 1 Chromebook 20UX, 20UY |
Specifications
Lenovo USI Pen is great for extended notetaking and writing, fine art or graphic design.