APC Rack Air Containment rear assembly f. inrow SC
Part# ACCS1000
EAN:0731304243045
APC - Air containment system - black - for InfraStruXure InRow RC, InRow SC
Native product specifications. The product description originates from 1WorldSync. Foxway accepts no responsibility for error or misinformation in product descriptions from 1WorldSync.
Product specifications
| Product Description | APC - air containment system |
| Manufacturer Warranty | 2-year warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 30 cm x 19.6 cm x 191 cm |
| Weight | 11.9 kg |
| Product Type | Air containment system |
| Colour | Black |
| Designed For | InfraStruXure InRow RC, InRow SC |
General features
| Product Type | Air containment system |
| Width | 30 cm |
| Depth | 19.6 cm |
| Height | 191 cm |
| Weight | 11.9 kg |
| Colour | Black |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty: - 2 years |
Compatible with
| Designed For | APC InfraStruXure InRow RC, InRow SC |
Specifications
Det modulære luftindeslutningssystem er designet til at maksimere kølingens forudsigelighed, kapacitet og effektivitet.
Denne bagmontering er designet til InfraStruXure InRow RC/InRow SC og omfatter: Sideplenum - 2; Plenum til fangdør - 1; Bagindsats - 1; M6 x 12 mm fladhovedskruer - 8; Sideholderindsats - 2; 6 mm snapnitte - 6; Bundholderindsats - 1; M6 flanget sekskantmøtrik - 4; Top/bundplenum - 2; M6 x 12 mm panhovedskruer - 1.
- Efficient cooling
Designed to enhance the cooling efficiency, this air containment system ensures your PC components remain at an optimal temperature, preventing overheating and promoting longer lifespan. - Versatile compatibility
With a design that supports a wide range of PC models, this system offers a flexible solution for improving your computer"s cooling without the need for multiple accessories.