FS Pedestal base H: 360mm
Part# 9FST119
EAN:0731304326267
APC FS Pedestal base - Rack base
Native product specifications. The product description originates from 1WorldSync. Foxway accepts no responsibility for error or misinformation in product descriptions from 1WorldSync.
Product specifications
| Product Description | APC FS Pedestal base - rack base |
| Dimensions (WxDxH) | 39 cm x 25.5 cm x 29 cm |
| Weight | 13 kg |
| Product Type | Rack base |
| Product Material | Aluminium, galvanised steel |
General features
| Product Type | Rack base |
| Product Material | Aluminium, galvanised steel |
| Width | 39 cm |
| Depth | 25.5 cm |
| Height | 29 cm |
| Weight | 13 kg |
| Finish | Laminate |
Specifications
Modular Access Floor solutions for technical rooms and datacenters.